Provledare och Domare

Här hittar du Östras provledare och domare för jaktprov och viltspår. Ta chansen och anordna ett särskilt prov. Kontakta någon av avdelningens domare och provledare för träningstips och prov.

 

Provledare

Aldor Agneta Lidingö 076-790 45 10 agneta@aldor.nu
Aldor Frida 076-138 98 88 frida.aldor@gmail.com
Cummings Pär-Lars Upplands Väsby 070-770-70-60 plc.cummings@gmail.com
Ekenbäck Per Bromma 070-660 70 38 per@ekenback.se
Eklund Magnus Järfälla 070-723 22 52 eklund.josh@gmail.com
Eriksson Anne Upplands-väsby 070-602 90 40 hasselkrogenskennel@gmail.com
Fredriksson Maria Nyköping 072-703 53 08 wretstugan@gmail.com
Hallgren Christer  Uppsala  070-547 9212  challgren33@gmail.com
Lindfors Ingela Elsarby 073-908 08 40 alarangens@outlook.com
Lundqvist Roger Vendelsö 070-982 52 55 roger.lundqvist@fmv.se
Manninger Elisabeth Norrtälje 070-324 35 34

elisabeth.manninger@gmail.com

Orrgård Arne Tyresö 073-434 83 92 arne.orrgard@telia.com
Olebjörk Karin Järna 070-777 44 74 karin@olebjork.se
Pettersson Kristina Jönåker 070-600 66 99 kp.legvet@telia
Rönnberg Anette Hallstavik 070-308 90 13 anette.ronnberg@draghundsport.se
Södermen Kristina  Uppsala

070-687 0021

info@ssp.nu

Tall Christina Enköping 070-575 48 00 tallhansta@gmail.com
Thulin Helena Vattholma 073-310 86 60 helena@solvallens.se
Vesterlund Ellen Bålsta 070-621 00 92 ellen.vesterlund@hotmail.com
Walsh Helen Vendelsö 070-125 55 08 helen.walsh@securitas.se
Virgin-Wretvall Pernilla Mariefred 070-149 92 80 p.virgin@rocketmail.com
Wrede Casimir Stockholm 070-865 36 00 cawrede@cawrede.se
 
 

Jaktprovsdomare

 

Granath Ola Ålberga

070-34 111 85

olag375@gmail.com

Holmström Mikael

Rimbo

070-627 55 14

micke.holmstrom@gmail.com

Mattsson Kjell Vattholma

070-642 23 98

kjell.lillakumlan@gmail.com

Olofsson Carl-Magnus Örsundsbro 070-598 55 39 calex201@gmail.com
Ringholm, Tom Lidingö

070-617 08 13

tom@tupplurens.se 

Sundvall Kenneth Stora Sundby

070-556 11 52

kenneth.sundvall@gmail.com
Thulin Lars Uppsala

070-544 82 53

lars.thulin@mbox304.swipnet.se

Viltspårdomare

Allonen Arne Torshälla

070-636 66 51

arne.allonen@gmail.com

Gillstedt Anders Enköping

070-688 77 51

andersviggeby@hotmail.com

Grennard Mikael  Enhörna  070-588 67 79  mikael@bjornfoten.se

Lannek Joakim

 Norrtälje

070-995 75 73

vasbyhund@telia.com

Bodén Lisbeth

 Forsmark

072-577 02 38

lisbethboden@outlook.com

 Bellqvist Lennart  Uppsala  070-233 62 14  lbellqvist@hotmail.com